Miś jest około 12-letnim, średniej wielkości kundelkiem o wadze 15 kg. Wolontariusze ze stowarzyszenia „Iskierka” szukają dla niego świadomej rodziny. - Takiej, która rzeczywiście jest gotowa na opiekę nad psem ze specjalnymi potrzebami, będzie traktowała Misia jako członka rodziny i uwzględniała go w swoich planach dotyczących przyszłości.
Poniżej informacje dotyczące Misia, które wolontariusze otrzymali od jego aktualnych opiekunów:
Zdrowie
Jest niewidomy i nie da się już z tym nic zrobić (diagnoza specjalisty).
W prawym oku ma zbyt wysokie ciśnienie, co powoduje bóle głowy i złe samopoczucie, dostaje kropelki, które zbijają ciśnienie z 80 na 30 (norma 22) dzięki czemu nie odczuwa bólu. Zalecane usunięcie prawego oka w niedalekiej przyszłości.
Ze względu na bardzo zły stan uzębienia, weterynarz musiał usunąć 3 zęby i wyczyścił to co się udało uratować.
Po badaniu kardiologicznym wiemy, że serce jest w dobrej kondycji.
Wyniki krwi i moczu w normie.
Misio ma problem z chodzeniem, po prześwietleniu stawów stwierdzono stare złamanie, łapka się źle zrosła – ze względu na wiek nie można już z tym nic zrobić, aczkolwiek nie odczuwa on bólu.
Zwyrodnienia pozostałych stawów – dostaje suplementacje.
Jakim psem jest Misio
Nie jest psem wymagającym, jedyne czego potrzebuje to wyjścia na dwór, posłania i jedzenia.
Większość dnia przesypia, raczej nie jest psem zabawowym, ceni sobie spokój i ciszę.
Wobec innych psów jest bardzo łagodny, mimo tego, że nie widzi to na spacerze radzi sobie dobrze, aczkolwiek trzeba mu asystować i uważać.
Nie szczeka, nie gryzie, nie niszczy rzeczy w domu.
Zdarza mu się załatwić w domu, aczkolwiek jeżeli będzie mieć 4 spacery w ciągu dnia (nie muszą być długie, wystarczy 15-20min, Misio nie jest maratończykiem, tylko spokojnie sobie człapie) to nie powinno być problemu z zachowaniem czystości.
Dzień z życia Misia
Na pierwszy spacer wychodzimy o koło godziny 7:00, po spacerze jest czas na jedzenie oraz chwilę głasków, następnie Misio śpi do około godziny 13:00, kiedy idziemy na kolejny spacer, po którym następuje jedzenie. Misio śpi do około 19:00 i idziemy na ostatni spacer - na tym kończy się jego dzień. Jeżeli intensywność spacerów zmienia się na 4, wtedy nie ma sytuacji, w których Misio załatwia się w domu. Ogólnie, jeżeli właściciel jest w domu cały czas i widzi, że Misio wstaje i zaczyna się kręcić, to jest to znak „muszę wyjść” – Misio nie wstaje sam z siebie, żeby sobie chodzić po mieszkaniu.
Jakiego domu szukamy
Koniecznie bez schodów lub z windą – Misio nie powinien chodzić po schodach.
Najlepiej, gdyby miał dostęp do ogródka.
Szukamy domu spokojnego, bez dzieci – Misio większość dnia śpi, ale jak ktoś hałasuje, to się zaczyna stresować i piszczy.
Miś do nowego domu pojedzie wraz z całą wyprawką (smycz, szelki, suplementacja, materac ortopedyczny, miski, dokumentacja medyczna).
Wolontariusze zapraszają do kontaktu: 519-123-023 lub 537-794-661.
źródło: Nowodworskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Iskierka"
Napisz komentarz
Komentarze