niedziela, 24 listopada 2024 09:04

Otoki na stacji paliw – szczegół, który ma znaczenie!

Stacja paliw to miejsce, które składa się w wielu elementów i z wielu szczegółów. Jednym z nich są właśnie otoki na stacji paliw. Są one najbardziej widocznym elementem, a zarazem szczegółem, który niekiedy wpływa na wybór klientów. Planujesz rebranding stacji paliw? Zastanawiasz się, ile trwa wymiana otoków i czy utrudnia to funkcjonowania stacji? Przeczytaj artykuł!
  • 08.07.2022 10:49
  • Autor: Grupa Tipmedia
Otoki na stacji paliw – szczegół, który ma znaczenie!

Otoki na stacji paliw wyróżnikiem Twojej stacji

Aktualnie nie sposób wyobrazić sobie stacji paliw bez pięknego designu, w który skład wchodzą otoki na stacji paliw. To właśnie je widać już z daleka i na ich podstawie można poznać nazwę stacji i stwierdzić, czy chcemy odwiedzić akurat tę. Można więc stwierdzić, że otoki na stacji paliw poza oczywistą rolą wizualną, pełnią również rolę informacyjną i wizerunkową – są one wizytówką Twojej stacji! Dlatego właśnie należy zadbać o ich odpowiedni wygląd. 

Teraz kiedy już wiesz, dlaczego otoki na stacji paliw są ważnym elementem wizerunkowym i informacyjnym stacji, postaraj się je odpowiednio wyróżnić. Tę sprawę najlepiej omówić z producentem otoków na stacji paliw, który ma szerokie doświadczenie i z pewnością doradzi, który projekt będzie odpowiedni. 

Jednak sam projekt to za mało. Najważniejsze jest ich wykonanie. Aby otoki służyły Twojej stacji na wiele lat, muszą być wykonane z najlepszych jakościowo materiałów. Producent z pewnością doradzi w tej kwestii, warto jednak pamiętać, że na otokach nie należy oszczędzać. Jest to szczegół na stacji paliw, który naprawdę ma znaczenie i jest najbardziej widoczny, a więc musi być wykonany najlepiej. 

 

Otoki na stacji paliw decydują to, czy klient skorzysta z usług stacji paliw

Jak odpowiednio przygotować się na zmianę? 

Zmiana otoków na stacji paliw to niezwykle ważny proces, który niesie za sobą wieloletnie skutki. Dlatego warto przygotować się odpowiednio do tego procesu. Otoki muszą być spójne z całym wizerunkiem i koncepcją stacji. Często firmy mają gotowe projekty, gdzie otoki stanowią tylko część projektu. 

Po drugie, przed podjęciem ostatecznej decyzji warto sięgnąć o poradę eksperta. Może być to producent otoków na stację paliw, a może być to znajomy, który ma zmysł estetyczny i będzie umiał odpowiednio doradzić. Ważne, aby być pewnym swojej decyzji, ponieważ jest to inwestycja na wiele lat. 

Po trzecie, materiały. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, muszą być one jakościowo najlepsze. Upewnijmy się wcześniej, że producent korzysta z możliwie najlepszych materiałów, które będą odporne na Polskie warunki atmosferyczne. Aby to sprawdzić, warto sięgnąć po referencje danego producenta lub jeśli to możliwe odwiedzić go. 

Czy zmiana otoków na stacji paliw utrudnia funkcjonowanie stacji? 

Montaż otoków na stacji paliw zazwyczaj trwa jeden dzień. W tym czasie faktycznie funkcjonowanie stacji paliw może być utrudnione, jednak niekoniecznie musi być ona zamknięta. Trzeba to wcześniej skonsultować z ekipą montażową, jednak należy pamiętać, że przestrzeganie przepisów BHP w tym przypadku jest absolutnie najważniejsze. 

Przygotowanie otoków na stację paliw odbywa się na produkcji u producenta. Ekipa montażowa przywozi gotowe otoki, gotowe do montażu, a więc ich montaż nie trwa dłużej niż jeden dzień! 

--- Artykuł sponsorowany ---